2021 Yılın Oyuncağı, Yılın Oyunu adayları belli oldu!

toty-awards-2021

2021 Yılın Oyuncağı, Yılın Oyunu adayları belli oldu!

The Toy Association’ın, 2021 Yılın Oyuncağı ödüllerinde, “Yılın Oyunu” kategorisinin finalistleri belli oldu.

Bu ve diğer on beş oyuncak kategorisinin birincisi, 12 Şubat 2021’de, NewYork Oyuncak Fuarı’nın açılışından önce gerçekleştirilecek sanal bir etkinlikle açıklanacak.

1916’da kurulan The Toy Association ™, Inc., her yaştan çocuk için oyuncak ve gençlik eğlence ürünleri tasarlayan, üreten, lisanslayan ve teslim eden tüm işletmeleri temsil eden, kar amacı gütmeyen bir ticaret birliği. Birliğin düzenlediği ve farklı kategorilerde oyuncakların yarıştığı ödül töreni, özellikle Amerikan oyuncak endüstrisinin büyük önem verdiği bir etkinlik.

Oyuncak endüstrisinin Oscarları olarak kabul edilen “Toy Of The Year” (TOTY) ödülleri, bu sene özel bir çevrimiçi sunum sırasında sanal olarak dağıtılacak. Ödüller genellikle New York’taki Ziegfeld Balo Salonu’nda New York Oyuncak Fuarı başlarken düzenlenen bir galada veriliyor. Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle Oyuncak Fuarı’nın da Mayıs ayına ertelenmesi ile oyuncak endüstrisi TOTY 2021 sunumu sayesinde her zamankinden daha erken bir araya gelmiş olacak.

18 sektör uzmanından oluşan bir jüri, 205 şirket tarafından sunulan 557 adayı dikkatlice inceledikten sonra, bu yılki 16 kategoride 117 finalisti belirledi. Her kategoride bir kazanan, tüketicinin seçtiği Halkın Seçimi Ödülü ve genel Yılın Oyuncağı Ödülü Şubat ayında takdim edilecek.

İşte, TOTY 2021, Yılın Oyunu kategorisi finalistleri;

Story Time Chess (Story Time Chess)
Drone Home (PlayMonster)
Pokémon Trading Card Game Battle Academy (The Pokémon Co. International)
Fish Club (Blue Orange Games)
Genius Square (Mukikim LLC)
Poetry for Neanderthals (Exploding Kittens)
The #UpsideDownChallenge Game (Vango Toys)

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.